Friendship Christian School president’s list, honor roll

Friendship Christian School president’s list, honor roll
Apr 15, 2014

 

President’s List

Second Grade 

Tristan Baker, Josiah Beall, Alli Caudill, Garrett de Araujo Jorge, Cole Denny, Ava Duccini, Gabriel Ezell, Alex Johnson, Elijah Joy, Abby Kendle, Gabby Lowe, Andrew Orloski, Maddy Parrish, Josh Pippin, Jon Richerson, Olivia Rush, Candice Stiles, Logan Thompson, Landry West, Landon Williams, John Williamson and Riley Withers.

Third Grade

Lily Grace Armstrong, Haven Ball, Allie P. Bonner, Matthew Caldwell, Gabriel Heronimus, Ava Grace Kennedy, David Lawrence, Presley Martin, Colt Orman, Storm Sellars, Neelie Sloan, Tylor Smiley, Cody Tomerlin and Dillon Turner.

Fourth Grade

Braden Badger, Camille Badger, Dan Burruss, Emma Caudill, Casie Cottrell, Emma Crecelius, Seth Cron, Aisy Dixner, Max Duckwiler, Logan Elliott, Allison Harbula, Destiny Henderson, Hope Ilias, Dillon Johnson, John Kane, Grace Karstens, Carson Kennedy, Rex Nave, Emily Richerson, Allyson Stallworth, Shelby Williams and Ellen Williamson.

Fifth Grade

Kayla Donnell, Camden Hayslip, Bailey Lowe, Jack Martin, Coleman Oates, Trey Owen, Kylie Retzke, Logan Seagraves, Sydney Shields, Joey Shulam, Mattie Smith, Logan Thompson, Landen Thompson, Isabella Wittrig and Thomas Yates.

Sixth Grade

Lindsay Adkison, Amber Agee, Jakob Bates, Miles Brewer, Lee Palmer Bridges, John Ross Bryan, Grayson Cole, Calie Collier, Hannah Cron, Bradley Emerson, Lindsey Freeman, Mark McDearman, Bryce Miller, Cooper Retzke, Kaylee Scharfman, Justin Seagraves and Bryce Shelton.

Seventh Grade

Lexi Brown, Jessica Cherry, Landon Crecelius, Pryce Jordan Daniels, Adam Husseini, Perrie Grace Jones, Hannah Long, Scottie Smith, Luke Smith, Emily Grace Tidwell and Benjamin Yates.

Eighth Grade

Gracie Bentley, Miquellie Bonner, Callie Chaffin, Lizzy Chandler, Wesley Elliott, Caleb Farris, Travis Gaither, AnnaBelle Gallaher, Camryn Gwynne, Brooke Harbula, Caroline Horne, Ben Jamison, Zoe Kane, Kerrigan Moore, Ashlyn Pittman, Caleb Ross, Hanley Sobieszczyk, Madisen Strickland, Marti Taylor, Sarah Terry, Haley Wolters and Bailee Zellner.

Ninth Grade

Hunter Bankston, Madison Bryant, Spencer Burge, Ashtyn Dancy, Derek Dyer, Brooke Eakes, Chase Flicek, Kailee Henderlight, Brant Jones, Kendal Kelsh, Rebecca Pettross, Elizabeth Reynolds, Chris Roach, William Robertson, Parker Smith, Brady Stovall and Morgan Vallett.

10th Grade

Gage Bentley, Hayley Chaffin, Grace Gallaher, Austin Garrett, Mary Brooke Haley, Jonathan Luck, Jared Luckas, Alex McDonald, Morgan McDonald, Braden Miller, Emma Montague, Nick Norton, Maddie Oates, Courtney Petty, Cade Ramsey, Luke Shoulders, Annah Smith, Peyton Smith, Caroline Terry, Isaac Vaught and Julius Young.

11th Grade

Jordan Burton, Alex Castleman, Elizabeth Cluck, Callie Dietsch, Joshua Durbin, Alisa Fowler, Jacob Haskins, Rachel Heronimus, Abbey Hinton, Danielle Husseini, Rachel Pettross, Jacob Self, Kushal Shah, Sam Sherrill, Megan Smith, Dylan White and Andrew Wood.

12th Grade

Ashlee Agee, Brooke Groff, Sarah Hall, Madeline Lett, Abby Loring, Joshua Luck, Adam Neal, Roman Ottinger, Alex Pulliam, Katie Pulliam, Rebecca Robertson, Ashton Vertner and Hanna Wright.

Honor Roll

Second Grade 

Cameron Aulds, Abigail Benitez, Noah Ilias and Kennedy Scharfman.

Third Grade

Dalton Aulds, Alex Benitez, Cason Carman, Taylor Dean, Riley Flatt, Eliza Fox, Eli Freeman, Ava Knight, Francesca McDaniel, Reid Powers, Riggs Rowe and Cammy Williams.     

 Fourth Grade

Lainey Bentley, Rosie Borgeson, Zachary Cardwell, Will Collier, George Howard, Madison MacLean, Carson Moore, Noah Robertson and Zakaria Young.

Fifth Grade

Emma Bastin, Caleb Bridges, Walker Cluck, Emily Cockrill, India-Lee Cockrill, Lofton Gallaher, Macey Gilbert, Michael Johnson, Neill Kane, Jake Rowe IV, Garret Shelton, Anna Taylor and Rayven Vaughns.

Sixth Grade

Caroline Cardwell, Mallory Dean, Will Deffendall, Jared Dickey, Tayler Eastland, Kaitlyn Harper, Cade Holcombe, Brooke Jones, Rebecca Kearney-Dunker, Isom Lannom, Jacob McNamee, Stelth Moss, Caroline O’Brien, Joy Osipchuk, Rachel Pippin, Kaitlyn Pruitt, James Robertson, Connor Smiley, Maggie Smith, Cade Tuschl, Kennedy West and Mahdi Young.

Seventh Grade

Anna Kate Armstrong, Elijah Ball, Ellah Ball, Cameron Burton, Luke Elliott, Addison Fakes, Josh Folkerts, Kaylor Gaines, Benjamin Govan, Walt Hall, Grayson Hemontolor, Daniel Lucas, Cameron Paschal, Mac Reeder and Liv Sims.

Eighth Grade

Katie Breeding, Jackson Cherry, Colton Dimmick, Hunter Eastland, Seth Filson, Zach Greene, Talor Hammontree, Chad Holcombe, Mike Jones, Mikayla Keopf, Anna Cate Kulas, Mary Jane Pearson, Grace Penner, Hailey Pittman, Cade Powers, Savannah Selby, Cassidy Tate and Kendall Tipton.

Ninth Grade

Aislin Arceneaux, Monica Bolen, Sam Burruss, Katie-Scarlett Chastain, Mary Chunn, Sydney Dixner, Gregory Elliott, Liz England, Samuel Hollis, A.J. Jarnagin, Heath Johnson, Lauren Lamont, Patrick McDermott, John Michael Petty, Kristen Rice and Hunter Williams.

10th Grade

Tyler Alverson, Madeline Bales, Chandler Bastin, Courtney Bates, Cassie Bookout, Gene Carman, Wil Hall, Parker Hodges, Tara Holcombe, Maddie Holton, Eli Hunt, Isabel Jones, Courtney Keller, Dalton Paschal, Howard Sobieszczyk, McClayne Swindoll, Marshall Taylor, Haley Taylor and Donny Turner.

 11th Grade

Jolin Baker, Cole Buttrey, Jeff Cherry, Kaylee Davenport, Kelsi Dickey, Colton Gaines, Josh Garnto, Sam Gatlin, Evan Hemontolor, John Hendricks, Steven Hollis, Autumn Josey, Madison Kane, Jeff Lawson, Katie Markham, Leah Miller, Binh Ngo, Taylor Patterson, Drew Porth, Savannah Robinson, McKayla Strickland, Zach Tatum, A.T. Taylor and Lexi Vaughan

 12th Grade

Samantha Finley, Amelia Haddock, Mary Keith Haddock, Michael Hawks, Caleb Heronimus, Austin Hunter, Brittany Petry, Keaton Samples, Claryssa Shifflett, Amelia Smith, Mikayla Taylor, Courtney Throckmorton, Justin Truszkowski, Blake Underwood and Carolyn Wilkinson.

 

Log in or sign up to post comments.