West Wilson Middle School principal’s list, honor roll

West Wilson Middle School principal’s list, honor roll
May 6, 2014

Principal’s List

Sixth Grade

Kathleen Ammenheuser, Julia Barnett, Ethan Beleau, Michael Bengston, Lily Bennett, Isabella Bitzer, Spencer Box, Nicole Brill, Chase Cashion, Alex Cook, Jackson Dittert, Aaliyah Frazier, Alexis Garcia, Brent Gilbert, Chloe Guzowski, Ashton Hamblen, Elizabeth Hampton, Mackenzie Hansen, Hannah Hardaway, Abby Hazel, Zach Hinchman, Jake Hood, Lauryn Howard, Hailey Hunter, Kennedy Jarosz, Kensington Jenkins, Shane Johns, Tyler Johnson, Gavin Kerr, Cassidy Ledford, Tristan Lee, Gabby Lewis, Olivia Long, Mason McGill, Kendall Moshinsky, Raymond Ngai, Haven O’Brien, Lisa Patel, Marcella Rea, Derek Reeves, Blaine Robinson, Emily Rowe, Albert Sautner, Vaishnavi Singari, Ryan Smith, Hannah Spoon, Haleigh Spring, Katie Stevenson, Grant Stueck, Kendall Vaughn, Gavin Walker, Matthew Watson, Carter Williams, Teoria Woods and Stephanie Zhang.

Seventh Grade 

Kevin Adelsberger, Wil Amos, Morgan Bailey, Kinsley Barga, Sarah Beth Barlow, Carmen Botro, Emma Brewer, Marissa Burt, Dawson Carmack, Isaiah Cornick, Jesse Daniel, Audrey Darnell, Sydney Davidson, Skylar DePass, Erin Dowling, Ashley Dowling, Skylar Eastland, Mallory Eden, Cole Fergusson, Tunji Folayan, Erin Fortner, Patrick Frans, Eusebiu Gal-Chis, Sami Germain, Millie Gnewikow, Ben Gravely, Drew Hanks, Andro Henin, Joscelyn Hill, Carly Jacobs, Gretchen Karl, Alex Kolesnikoff, Olivia Lanius, Andrew Lena, Caylin Maguire, Cassie McGee, Dottie McSpadden, Betsey Meleg, Michael Mercante, Kyle Metz, Madison Milton, Kellie Minich, Taylor O’Steen, Taryn Pastore, Dhvani Patel, Taylor Powers, Sofia Presley, Lara Ramanis, Kaylee Richetto, Leon Roberts, Isaiah Roe, Hunter Sanders, Emily Short, Ethan Slate, Connor Smith, Isaiah Stafford, Kelly Standish, Barrett Streeter, Karen Tanious, Austin Turmel, Haleigh Walker, Seth Warren, Meredith Weeks, Liam Whitaker, Leah Wietrzykowski, Whitt Williams and Ava Wood.

Eighth Grade 

Chase Berta, Miranda Bilbrey, Zach Bitzer, Clayton Blake, Samantha Brooks, Cassedy Caudill, Caitlin Connell, Connor Coward, Faith Droste, Taylor Everett, Lauren Ghee, Alec Harper, Aaron Hubbell, Lucas Huffman, Emma Jeppsen, Cassie Joslin, Yuka Kawata, Anarae Lambert, Elizabeth Martin, Jacob Maxwell, Kelcie Meador, Kolin Miller, Corbin Pettross, Kyzick Schweppe, Harshil Singapuri, Katie Tays, Taylor Tucker, Taylor Tucker, Abbey Williams, Colton Wilson, Austin Worrell and Audrey Worsham.

Honor Roll

Sixth Grade

Hayden Alexander, Taylor Allen, Sarah Anderson, Cameron Anderson, Kelsey Anderson, Mason Andraca, Brice Bales, Makayla Bizzell, Alexis Bockman, Katlin Brackin, Russel Bramlett, Leo Bremer, Jordan Brown, Alexa Browning, Ella Burgess, Laney Burns, Jake Bush, Anna Campbell, Matthew Campbell, Mikeia Campbell, Audrey Cartwright, Lauren Cavanagh, Andrew Cloyd, Carson Coward, Lauren Curtis, Jessica Davis, Koal Davis, Kylie Dawson, Jacob Dedmon, Greyson Disney, Isaiah Dodson, Jason Donegan, Randyy Dunham, Dolagy Elraheb, Jordan English, Ellie Esmailour, Tyler Fagan, James Farley, Michael Forbes, Cam Franklin, Emily Fritz, Eryana Giles, Taylor Gray, John Paul Grubbs, Anna Guethlein, David Habashey, Matthew Hager, Peyton Hamlett, Kanye Haris, Brandon Harris, Camryn Hartnett, Landon Harvieux, Gabe Heckerman, Brooke Hentz, Brad Hicks, Gracie Hill, Madison Hill, Jaycie  Hitt, Morgan Hoffman, Jada Hosein, Emily Howard, Zaylen Hudson, Benjamin Humphrey, Bethani Jackson, Ryan Jackson, Madison Jean, Dylan Johnson, A.J. Johnson, Clay Jones, Nia Jones, Faith Kaatz, Zachary Kabir, Mei Kawata, Jaedan Kenworthy, Akaash Knikumar, Holly Lewis, Hayden Lippincott, Liam Masias, Sydney Mattern, Britney McFarlin, Kayleigh McGee, Makenna McGuire, Joseph Meadows, Anna Merritt, Skyler Miller, Savas Milonis, Baylee Milton, Olivia Moser, Kiersten Moss, Hailey Murphy, Josh Murray, Alex Neill, Gracey Noe, Kym Norman, Jakob Norris, Emma Palmer, Neel Patel, Roshni Patel, Greg Patterson, Dakota Peck, Jacob Pierce, Taylor Pierce, Cade Powell, Cara Proctor, Taylor Rickley, Annabelle Ritchey, Antoun Samaan, Kriston Sayer, Navaneeth Shibu, Isabelle Simon, Christian Small, Sydney Smith, Kneelan Smith, Porter Smithson, Olivia Speir, Madelyn Spriggs, Amanda St. Germain, John Steplowski, Jackson Stewart, Asa Thomas, Aidan Thompson, Madison Treutel, Madeline Tucker, Eden Tucker, Emily Upton, Sean Vincion, Victoria Vita, Zoe Vlk, Wyatt Williams, Jenna Williams and Stephen Wood.

Seventh Grade

Mason Anderson, Rilind Arifi, Hayden Baker, Tatiana Barga, Zach Beyer, Kameron Bond, Anna Bradshaw, Krimsyn Brewington, Lexxie Cain, Brandon Callagy, Elijah Campbell, Dylan Carpenter, MaRanda Chapman, D.J. Chestnut, Hailey Clark, Brittney Clark, Jamese Clay, Amber Clifton, Savanah Cook, Gabe Coulter, Jaycie Cowan, Kaleigh Crabtree, Dalton Crabtree, Jeffrey Crawford, Carrington Crowson, Josh Davis, Colton Davis, Alexis Davis, Hunter Dowty, Sarah Droege, Carley Durham, Nardine Eryan, Dwayne Ewers, Madisyn Felts, Jenna Fuesting, Austin Garcia, Austin Gentry, Josh Gibson, Safyre Green ,Devon Grimsley, Grayce Guethlein, Alexis Hackney, Eva Hardalova, January Harris, Hailey Hicks, Hunter Hoffman, Breanna Holt, Kaitlyn Hungerford, Courtney Hyder, Morgan Ingram, Ethan Johnson, Kaylee Johnson, Ramey Keopf, Peyton King, Dalton Kizer, Jayden Lantz, Gia Gia Le, Jolene Mach, Kirstin Martin, Collin Martin, Madison Mazzanti, Patrick McCowan, Chelsea McElhiney, Madelyn McGahen, Cheyanne McPherson-Mitchell, Kenzey Meador, Almi Meco, Lauren Medlin, Kristin Meyer, Sydney Miller, Violetta Miller, Alaina Morris, Julia Morrison, Chloe Mulford, Cameron Napier, Maryam Nasri, Roy Netlandes, Jackson Odette, Alexia Padilla, Paige Parker, Aidan Phillips, Makayla Posey, Gabe Powers, Josi Puckett, Tasha Reimert, Cici Rodriguez, Cantrell Sanders, Seth Sanders, Caleb Silva, Savannah Simpson, Justin Smith, Jenna Sniderhan, Houston Spring, Kameron Staten, Jase Taylor, Hannah Thompson, Eli Toomey, Chyann Trotter, Aundres’ Trotter, Laney Tucker, Tashinga Vhumisai, Kylie Wallace, Will Wamack, Josiah Whiteside, Madisen Williams, Kaylee Wilson and Hunter Wright.

Eighth Grade 

Abby Yankura, Abigail Bennett, Adam Holt, Alex Bautista-Diaz, Alex Symonette, Anita Baluch, Anthony Favoroso, Arianna Darsinos, Ashley Spencer, Aubrey Thompson, Aubrie King, Bailey Madewell, Bailey Wrenne, Bethel Aklilu, Brianna Hallums, Caleb Putnam, Carly Ebersberger

Caroline Cathey, Chase Johns, Chelsea Davis, Chris Moody, Colton Reeder, Connor Sullivan, Cora Derr, Dalton King, Dylan Huett, Emily Patton, Farra Tuck, Fernando Arredondo, Hafsa Al-Hajjaji, Hannah Smithson, Hunter Petty, Hunter Spring, Iosif Miu, Issa Shaltaf, Jack Duffy, Jared Smith, Jazlyn Douglas, Jeannie Lewis, John Lodwick, Jordan Mangrum, Jordan Ross, Jordan Stevenson, Kaitlyn Shyblosky, Katie Lachenmyer, Kayla Browning, Keirsten Hensley, Kenadhi Killebrew, Kimi Ferral Kyna Phimphrachanh, Leslie Fletcher, Logan Carter, Luke Josleyn, Maddie, Spradley,Madison Curry, Makaili Calvin, Maraime Inman, Margaret O’Callaghan, Mason Bennett, Matt Monroe, Matthew Clapa, Mena Mikhail, Meryl Castle, Michael Hinton, Michael Salas-Paredes, Molly Caron, Morgan Bertoldi, Nicole Ruslavage, Noah Ngo, Ries Adkisson, Sarah England, Sarah Harman, Seth Allen, Shannon Harris, Shelby Disney, Skai McLiechey, Tanner Buchanan, Thomas McNeese, Tyler Barney, Tyler Murray, Whitney Bowman and Zach Brown.

Log in or sign up to post comments.