Walter J. Baird Middle School principal’s list, honor roll

Walter J. Baird Middle School principal’s list, honor roll
May 13, 2014

Principal’s List

Sixth Grade

Piper Bailey, Mason Baines, Jonathan Baker, Savannah Baker, Chase Birdwell, Emmalee Bush, Jack Dodson, Mia Ewing, Alex Exum, Halle Ford, Eric Fung, Victoria Gammons, Abbey Gore, Azure Haley, Kristen Harding, Braden Harrison, Cullen Haverstick, Anne Marie Heidebreicht, Kevin Hokanson, Cameron Holley, Delaney Hunter, Monet Kingdavong, Caleb Lawrence, Jared Lawrence, Hannah Lawson, Garrison Leonard, Isaac Lopez, Spencer Lowery, Nancy Patel, Chakuen Rambang, Olivia Shaw, Kaleb Truss,  J.P. Wamble, Akira Wooden and Jazmyn Worley. 

Seventh Grade

John Anderson, Lansdon Bartlett, Emily Boyd, Jack Goode, Dalton Jones and Gigi White.

Eighth Grade

Emily Barron, Katie Bush, Alyssa Corley, Tyler Daniel, Ryan Fung, Nick Hunter, Eli McDearman, Shivani Patel and Megan Sullivan. 

Honor Roll

Sixth Grade

Brooklyn Albritton, Courtney Allen, Katelyn Allen, Mitchell Ballard, Moises Barrera, Camren Bess, Robert Bilbrey, Jamya Branch, Shacara Britton, Damien Brown, Kolbe Burnett, Brady Chappell, Dallas Cheesman, Cailey Cole, Drix Cruz, Jacob Culver, Micha Cummins, Alexis Deel, Gracie Edens, Jackson Eskew, Caitlin Foster, Alyssia Francis, Juwan Gaines, Nathan Graffis, Haleigh Gravens, Kelly Heady, Kaya Hobbs, Kristian Johnson, EJ Jones, Austin Julien, Tyson Kelley, Nathan Kemp, Natalie King, Delisha Kirkendoll, Nick Lackey, Lindsey Lasater, Rylea Long, Avery Lowery, Emalee Lynch, Thomas Marin, Molley McElhiney, Dakota McGuire, Hayden Merrell, Hezekiah Moore, Joseph Moore, Ridge Morgan, Clar O’Connell, Gregory Oliver, Savannah Pallotti, Litzy Perez, Eliza Puckett, Chisholm Rallis,  Scotty Ray-Humphrey, Sara Reese, Levi Sampson, Devin Smith, Hayli Stewart, Isaac Sullins, Angel Tecalco, Chandler Thomas, Jacob Tucker, Kierstin Undzis, Briley Vaden, Gabriel Vallejo and Ethan Vars. 

Seventh Grade

Joseph Alarcon, Avery Beal, Anna Bennett, Casey Brantley, Christaney Brookshire, Ryan Brown, Brizeida Chavez, Samantha Conseen, Jakob Contreras,  Brieanna Cummins, Madilyn Day, Hannah Denny, Joshua Faulkner, Ashton Gilbert, Mcclane Guerra, Callia Hall, Erika Hall, Kristin Hansen, Michael Higgins, Gordon Hokanson, Shelby Hudson, Zachary Huff, Christian Kowal, Jenna Manus, Bryan Maza, Taylor Murray, Lucas Oakley, Roben Parker, Meagan Roberts, Sylvia Rojo, Nathan Rowlett,  Kholby Salerno, Kimberly Shields, Mark Sims, Jackson Stithem, Julia Stranahan, Mary Strickland, Samantha Stubblefield, Grace Swain, Alicia Swanson, Ladonna Tanner, Chelsea Walker, Valarie Webb, Davon Weir, Christopher Wolfe  and Olivia Wright. 

Eighth Grade

Anna Albritton, Kalee Binnion, Hayden Bone, Kentez Burford, Karen Chac, Devin Cole, Daniel Covile, Charity Cox, Eric Daniels, Savannah Dodd, Stevon Dunn, Allie Foust, Alex Gann, Sydney Gibbs, Abigail Hall, Kameryn Hamilton, Rebekkah Henson, Kodi Holdeman, Elijah Holmberg, Randy Hood, Bernetta Jackson, Ashlea Lackey, Justin Magers, Lindsay Manning, Ruben Martinez, Adoria Randolph, Ethan Robertson, Hilda Rosalez, T. Smith, Ivanna Talley, Cameron Taylor and Aiden Tillotson, Nathan Tomlin, Stephanie Truong, Faith Walton, Moneciya Watkins, Alex Whitaker, Jaxon Whittaker and Trevor Zemba.Nathan Tomlin, Stephanie Truong, Faith Walton, Moneciya Watkins, Alex Whitaker, Jaxon Whittaker, and Trevor Zemba.

Log in or sign up to post comments.